⚒️

3 stronki dzięki którym zrobisz, a się nie narobisz

Cześć! Dziś przedstawię Ci kilka źródeł, które zwróciły moją uwagę w zeszłym miesiącu:
Adele – design system repositories https://adele.uxpin.com/
Czyli zbiór design systemów. Czym do cholery jest design system? W skrócie to zestaw pewnych wytycznych jak aplikacje danego brandu mają wyglądać. Dzięki tej stronce możesz łatwo podejrzeć jak wygląda design system np. Audi. Niektóre z tych design systemów mają również gotowe biblioteki do pobrania. Warto sprawdzić.
 
Jeśli chcesz zbudować własnego SaaSa (Software as a Service), to w 99% przypadków nie ma najmniejszego sensu kodowanie aplikacji od 0. Na tej stronie zebrane są tzw. starter kity, czyli gotowce które pomogą ustawić nudne rzeczy (takie jak logowanie, konfiguracja bramek płatności) w aplikacji.
 
(nie trzeba podawać maila żeby je pobrać)Jeśli czujesz, że spotkanie zawodowe w których uczestniczysz są nieefektywne, to możesz potrzebować procesu usprawniającego przebieg danego spotkania. Kluczowym elementem takiego procesu jest notowanie tego, co się na spotkaniu dzieje. Możesz mieć chaotyczne notatki... Albo skorzystać z gotowego szablonu. Po co wymyślać koło na nowo? Skorzystaj z gotowca i wprowadź zmiany do niego jak zadzie taka potrzeba. 
Jak możesz zauważyć, tematem przewodnim dzisiejszego maila jest "skorzystaj z czegoś gotowego". Zgadza się. Gotowce są dobre. 
Kiedyś chciałem robić wszystko, ale to absolutnie wszystko od podstaw. Jak się zapewne domyślasz, nie dowiozłem do końca żadnego z projektów robionych wedle tej filozofii.
"Zrób se sam, co nie masz rąk do roboty, tylko czekasz na gotowe?". Tak mówili. Zdaje mi się, że nie mieli racji. Teraz korzystam z boilerplatów, templatek, narzędzi no-code i sprawniej dostarczam projekty. Dzięki oddelegowaniu prostych i powtarzalnych rzeczy do tych "gotowców", mój mózg ma więcej przestrzeni na faktycznie kreatywną pracę. Korzystasz z gotowców, czy raczej starasz się robić rzeczy od zera? Daj znać odpisując na tego maila. Może podeślesz mi jakieś fajne rozwiązanie które się sprawdza u Ciebie? Pozdrawiam,Jarek Michalik
ps. Przypomnę tylko, że wszystkie bonusy i materiały dodatkowe dla naszej społeczności dostępne są pod tym linkiem