Tworzysz treści w wielu miejscach?

Używasz wielu mediów społecznościowych?

Rozważ utworzenie uniwersalnego linku dla wszystkich swoich treści. Dzięki temu przekierujesz swoich fanów z jednego serwisu do drugiego, na przykład z Instagrama do Youtube.

Przy takim rozwiązaniu możesz też z łatwością przypiąć źródło prezentowane wcześniej na story, czy dać znać że masz własny newsletter.

Zobaczmy jakie mamy dostępne opcje:

Własna stronka

Wiadomo, na swoim najlepiej. Gdy umieszczasz wszystkie swoje linki na swojej własnej stronie masz pełną kontrolę nad tym jak wyglądają. Trzymasz też wszystko pod swoją domeną. Minus tego rozwiązania jest taki, że musisz mieć już działającą stronę.

linktr.ee

Jeden z najpopularniejszych serwisów do organizacji linków. Ma opcje płatne i bezpłatne. Oferuje customizacje niektórych elementów oraz analitykę – dzięki niej wiesz ile razy dany link był kliknięty.

socialshub.net

Ciekawa alternatywa do LinkTree – polski serwis do agregowania linków społecznościowych. Zapewnia podstawową analitykę i nie ma multum niepotrzebnych opcji.

beacons.page

Oprócz opcji oferowanych przez poprzednie serwisy, pozwala na umieszczenie dodatkowego video, ostatnich tweetów czy też bezpośrednią sprzedaż produktów cyfrowych. Ma bardziej rozbudowane płatne opcje i prezentuje się całkiem schludnie.

No dobrze, to mam to zrobić na swojej stronie, czy w jakimś serwisie?

Na początek wykorzystaj to co oferują wspomniane portale: LinkTree, SocialsHub czy też Beacons. Możesz też oczywiście skorzystać z oferty innych tego typu serwisów – jest ich mnóstwo.

Gdy już będziesz mieć własną witrynę, koniecznie umieść odnośniki na dedykowanej podstronie, nie tylko w stopce!

Jak uporządkować swoje linki?

  1. tworzysz konto w serwisie agregującym linki lub tworzysz dedykowaną stronę u siebie np. michalik.tech/links
  2. dodajesz odnośniki do Youtube, Spotify, LinkedIna
  3. udostępniasz tylko ten link w swoim profilu we wszystkich social media

W ten sposób to wygląda u mnie. Elegancki, w miarę krótki link. Wcześniej korzystałem z SocialsHub, ale wiadomo – na swoim najlepiej.