⚒️

(kolejne) 3 stronki, dzięki którym zrobisz, a się nie na robisz

Cześć!
Wracamy do tematu bezpłatnych narzędzi, dzięki którym zrobisz - a się nie narobisz. Przejdźmy do zestawienia!

Hemingway Editor

notion image
Mega prosta aplikacja, która pomoże wyłapać pewne błędy w tekstach pisanych po angielsku. Na przykład – podświetli zdanie wielokrotnie złożone lub zaproponuje prostszy synonim trudnego słowa. Korzystam z tego edytora przy pisaniu swoich blogpostów po angielsku. Osobiście wolę Hemingwaya niż Grammarly. Mogę po prostu korzystać z niego jak z aplikacji internetowej, bez instalowania niczego na kompie. A, no i nie trzeba zakładać konta.
 

Profile Pic Maker

notion image
Wrzuć zdjęcie / selfie – dostaniesz obrazek z jednolitym tłem. Możesz pozmieniać potem kolorki i kształty. Działa całkiem dobrze. Z tym narzędziem zrobiłem sobie profilowe na instagramie. Duża oszczędność czasu, zwłaszcza, że nie ogarniam Photoshopa, a w Gimpie potrafię co najwyżej nałożyć jedną warstwę nad drugą.
 

Coolors.co - czyli generator palet kolorystycznych

notion image
https://coolors.co/e36397-bc8da7-bdb4bf-d9d9d9-eff2efNa początek losujesz jakieś kolory. Potem jeden z nich" blokujesz" kłódeczką. Usuwasz / dodajesz opcje. Klikasz spację żeby wylosować kolejne. Powtarzasz aż rezultat będzie w miarę zadowalający. Na koniec przepisujesz tylko hexy do CSSa albo do swojego programu graficznego. Genialne.
 
To tyle w dzisiejszym zestawieniu. Korzystasz z tego typu narzędzi? Podziel się swoimi tajnymi apkami! Wystarczy, że odpiszesz na tego maila.
Pozdrawiam,Jarek "zrób se sam" Michalik
ps. Przypomnę tylko, że wszystkie materiały dodatkowe dla naszej społeczności dostępne są pod tym linkiem