📧

O czym pisać, żeby dać MEGA wartość odbiorcom?

Chcesz rozwijać swojego bloga, ale nie masz pomysłu o czym pisać? Pisz o tym, co trudno jest znaleźć w internecie.Pozwól, że przytoczę Ci przykład czegoś co zrobiłem i zadziałało.
Miałem kiedyś problem jak w testach zamockować popularny Javowy framework do logowania - SLF4J. Po przekopaniu połowy Stack Overflow i odfiltrowaniu niedziałających rozwiązań doszedłem do momentu w którym to wszystko zaczęło ładnie działać.Opisałem to na blogu KotlinTesting:https://kotlintesting.com/mock-slf4j/Blogpost odpowiada na bardzo konkretny problem – mockowanie loggera SLF4J w Kotlinie.MEGA niszowe, i MEGA przydatne dla ludzi w tej niszy.
Napisałem tego posta w lipcu 2021. Teraz jest wśród pierwszych wyników wyszukiwania w Google. Kolejne wyniki to wpis na Reddicie linkujący właśnie tego blogposta i jakiś dziwny blog który próbujeTę stronę w lutym 2022 odwiedziły 893 osoby tylko z wyszukiwarek.Czy użyłem tu dziwnych trików SEO? Nie. Nie ma takiej potrzeby. Content jest dość specyficzny. Tylko trzy frazy kluczowe przewijają się w tekście:1. SLF4J2. Kotlin3. MockPrzydatne treści same się obronią. Trzeba dać im tylko trochę czasu.Następnym razem gdy natkniesz się na bardzo specyficzny problem lub rozwiążesz dziwnego buga – opisz to szybko na blogu. Podlinkuj ten wpis na Reddicie. Wrzuć w odpowiedzi na Stack Overflow.Może to być krótki wpis. Nie potrzebujesz rozbudowanego wstępu i całej sekcji podsumowania czy też wniosków. Opisz krótko problem i rozwiązanie. Opublikuj to jak najszybciej. Daj innym coś od siebie. Udało Ci się rozwiązać problem - ułatw życie innym.
Wierzę, że Twój wpis będzie znaleziony przez odpowiednie osoby i da im ogromną wartość.
Pozdrawiam cieplutko,Jarek "mockuję nawet loggery" Michalik
ps. Masz jakieś przemyślenia? Chcesz się ze mną skontaktować? Po prostu odpisz na tę wiadomość. Ja tu jestem po drugiej stronie, wszystko czytam i na wszystko odpowiadam.