⚒️ 3 stronki dzięki którym zrobisz, a się nie narobisz

|

Cześć!

Dziś przedstawię Ci kilka źródeł, które zwróciły moją uwagę w zeszłym miesiącu:

Adele – design system repositories https://adele.uxpin.com/

Czyli zbiór design systemów. Czym do cholery jest design system? W skrócie to zestaw pewnych wytycznych jak aplikacje danego brandu mają wyglądać. Dzięki tej stronce możesz łatwo podejrzeć jak wygląda design system np. Audi. Niektóre z tych design systemów mają również gotowe biblioteki do pobrania. Warto sprawdzić.

SaaS Starter Kit https://phlaunchchecklist.com/saas-starter-kits/

Jeśli chcesz zbudować własnego SaaSa (Software as a Service), to w 99% przypadków nie ma najmniejszego sensu kodowanie aplikacji od 0. Na tej stronie zebrane są tzw. starter kity, czyli gotowce które pomogą ustawić nudne rzeczy (takie jak logowanie, konfiguracja bramek płatności) w aplikacji.

Templatki do notatek ze spotkań https://templatelab.com/meeting-minutes-templates/

(nie trzeba podawać maila żeby je pobrać)Jeśli czujesz, że spotkanie zawodowe w których uczestniczysz są nieefektywne, to możesz potrzebować procesu usprawniającego przebieg danego spotkania. Kluczowym elementem takiego procesu jest notowanie tego, co się na spotkaniu dzieje. Możesz mieć chaotyczne notatki… Albo skorzystać z gotowego szablonu. Po co wymyślać koło na nowo? Skorzystaj z gotowca i wprowadź zmiany do niego jak zadzie taka potrzeba. 

Jak możesz zauważyć, tematem przewodnim dzisiejszego maila jest “skorzystaj z czegoś gotowego”. Zgadza się. Gotowce są dobre. 

Kiedyś chciałem robić wszystko, ale to absolutnie wszystko od podstaw. Jak się zapewne domyślasz, nie dowiozłem do końca żadnego z projektów robionych wedle tej filozofii.

“Zrób se sam, co nie masz rąk do roboty, tylko czekasz na gotowe?”. Tak mówili. Zdaje mi się, że nie mieli racji. Teraz korzystam z boilerplatów, templatek, narzędzi no-code i sprawniej dostarczam projekty. Dzięki oddelegowaniu prostych i powtarzalnych rzeczy do tych “gotowców”, mój mózg ma więcej przestrzeni na faktycznie kreatywną pracę. Korzystasz z gotowców, czy raczej starasz się robić rzeczy od zera? Daj znać odpisując na tego maila. Może podeślesz mi jakieś fajne rozwiązanie które się sprawdza u Ciebie?

Pozdrawiam,

Jarek Michalik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *