Kilka trików na LinkedIna

|

Nie lubię za dużo szumu informacyjnego.

Jeśli chodzi o emotikony, to można powiedzieć, że jestem jaroszem.

Wolę polegać na klasycznych znakach. W konwersacji tekstowej najczęściej użyję „:D” zachowując kamienną twarz.(co innego nagłówki maili – mają swoje specjalne zadania)

Okazuje się, że emotikonki mają swoją moc! Gdy spoglądamy na uśmiechnięta twarz,

to aktywują się te same części naszego mózgu co w przypadku spoglądania na rzeczywistą twarz z prawdziwym uśmiechem! Nasz nastrój potrafi się zmienić, a nawet jest szansa, że się sami uśmiechniemy.

>>>Emoticons in mind: An event-related potential study – publikacja z 2013 roku<<<

Emoji możesz wykorzystać na LinkedInie! Pozwól, że przedstawię Ci pewne triki.

Pierwszy pozwoli Ci się wyróżnić, a z drugim odfiltrujesz niechciane wiadomości.


Pierwsze trik z emoji – uatrakcyjnij prosty tekstu w celu zwrócenia uwagi odbiorcy, na przykład w opisie na LinkedInie:

Dodanie nawet zwykłego

czy też

wyróżni Twój profil w wynikach wyszukiwania. Przykuje uwagę hiring managerów lub kontrahentów. Ważne żeby zachować umiar. Co za dużo emoji, to niezdrowo.


I drugi trik na LinkedIna… które jest bardziej trikiem mającym odrzucić spam rekrutacyjny.

Na czym polega ten trik? Jeśli dostaniesz wiadomość „Cześć Jarosław●, …”, to istnieje całkiem spora szansa, że te wiadomości o rekrutacji to zwykła bezczelna masówka. Nie chcesz być targetem masowych akcji rekrutacyjnych – szanujesz swój czas. Od razu takie wiadomości zignoruj. Sam już nie stosuję tej taktyki – nie przyjmuję masowo do sieci kontaktów wszystkich osób, pousuwałem mało wartościowe kontakty.


Jeszcze jeden trik na LinkedIna, niezwiązany z emoji: Czy wiesz, że możesz customizować URL swojego profilu na LinkedInie? Adres profilu często podaje się przy rekrutacjach, albo umieszcza w CV. Dobrze wyglądający zrobi lepsze wrażenie. Tę opcję znajdziesz w ustawieniach profilu publicznego. Mi się udało już dawno temu zarezerwować sobie ładny url – /in/jaroslawmichalik. Jest schludnie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *