(kolejne) 3 stronki, dzięki którym zrobisz, a się nie na robisz

|

Cześć!

Wracamy do tematu bezpłatnych narzędzi, dzięki którym zrobisz – a się nie narobisz. Przejdźmy do zestawienia!

Hemingway Editor

https://hemingwayapp.com/

Mega prosta aplikacja, która pomoże wyłapać pewne błędy w tekstach pisanych po angielsku. Na przykład – podświetli zdanie wielokrotnie złożone lub zaproponuje prostszy synonim trudnego słowa. Korzystam z tego edytora przy pisaniu swoich blogpostów po angielsku. Osobiście wolę Hemingwaya niż Grammarly. Mogę po prostu korzystać z niego jak z aplikacji internetowej, bez instalowania niczego na kompie. A, no i nie trzeba zakładać konta.

Profile Pic Maker

https://pfpmaker.com/

Wrzuć zdjęcie / selfie – dostaniesz obrazek z jednolitym tłem. Możesz pozmieniać potem kolorki i kształty. Działa całkiem dobrze. Z tym narzędziem zrobiłem sobie profilowe na instagramie. Duża oszczędność czasu, zwłaszcza, że nie ogarniam Photoshopa, a w Gimpie potrafię co najwyżej nałożyć jedną warstwę nad drugą.

Coolors.co – czyli generator palet kolorystycznych

https://coolors.co/e36397-bc8da7-bdb4bf-d9d9d9-eff2ef

Na początek losujesz jakieś kolory. Potem jeden z nich” blokujesz” kłódeczką. Usuwasz / dodajesz opcje. Klikasz spację żeby wylosować kolejne. Powtarzasz aż rezultat będzie w miarę zadowalający. Na koniec przepisujesz tylko hexy do CSSa albo do swojego programu graficznego. Genialne.

To tyle w dzisiejszym zestawieniu. Korzystasz z tego typu narzędzi? Podziel się swoimi tajnymi apkami! Wystarczy, że odpiszesz na tego maila.

Pozdrawiam,

Jarek “zrób se sam” Michalik

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *